Nový způsob dopravy

Poté, co naši zákonodárci dokázali, že umí být i užiteční a na začátku roku 2013 změnili zákon o provozu na pozemních komunikacích, se naskýtá skvělá možnost dopravy ve městech, a kromě dálnic i mimo tyto hustě osídlené oblasti. O čem to ale vlastně píšu?

Zmíněný zákon říká, že s oprávněním skupiny B bude nově možné kromě mopedů řídit i motocykly zařazené do skupiny A1, pokud budou vybaveny automatickou převodovkou. Skupinou A1 je myšleno motocykl do 125ccm a 11kW. Většinu z této kategorie tvoří tzv. skútry.

Když jsem se o této novince minulý rok dozvěděl, hned jsem si chtěl nějaký vyzkoušet a zjistit, co vlastně jízda na skútru obnáší.  Byl jsem ovšem nemile překvapen. Půjčovnu skútru bylo velmi těžké najít, a když už se mi to podařilo, cena pronájmu byla pro mne, s průměrným příjmem, příliš vysoká. Měl jsem smůlu, kupovat takovou věc bez důkladného vyzkoušení jsem jednoduše nechtěl.

I proto jsem byl velmi mile překvapený, když jsem se před nedávnem dozvěděl o nové půjčovně skútrů jménem Scooter Rent. Ještě více překvapený jsem byl při sjednávání pronájmu. Příjemné a přátelské jednání, rychlá a přímá domluva na ceně dvoutýdenního pronájmu, možnost pronájmu užitečných doplňků, bylo přesně to, co bych od této služby očekával. A to ještě není zdaleka vše. Na jejich webu www.scooterrent.cz jsem nenašel žádné zavádějící informace, vše je přehledné, příjemně zpracované a po otevření už nestahujete žádná data při listování. K tomu všemu přistavení skútru až před vchod za symbolickou cenu, prostě jsem měl po delší době pocit, že jsem opravdu zákazník a ještě k tomu vážený, ze kterého obchodník nechce dostat poslední korunu.

Díky Scooter Rentu teď vím, že jízda na skútru je velmi jednoduchá a mé obavy, hlavně z bezpečnosti, byly neopodstatněné. Už také vím, že běžným používáním ušetřím nemalé peníze. Běžným používáním myslím každodenní dojíždění do Prahy za prací (15km) a občasná víkendová projížďka s manželkou. A to nemluvím o tom, že mě odpadly starosti s parkováním a provozem v dopravní špičce.

Osobně jsem přesvědčený, že by skútry mohly být do budoucna ve velkých městech České republiky velmi oblíbeným způsobem dopravy, tak jako v mnoha jiných evropských i světových metropolích. Obzvlášť, když se poslední dobou oprávněně klade důraz na ochranu životního prostředí a snižování emisí.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Nový způsob dopravy
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: VaseSeo