Koupání v přírodě kousek od Prahy? Krásné jezero Lhota!

Chodníky v centru Prahy vlivem slunce pálí do nohou. Je léto, dychtíte po příjemném zchlazení, avšak představa pobytu v plných pražských aquaparcích a bazénech vás ani pramálo neláká. Voda by vás osvěžila, ale bojovat v ní s ostatními nechcete. Vypadá to jako prekérní situace. Přitom necelých 25 kilometrů od centra Hlavního města se nachází přírodní koupaliště – jezero Lhota – které každému návštěvníkovi nabízí kousek překrásné přírody nedaleko rušného města.

Jezero Lhota leží asi kilometr směrem na východ od vsi Lhota v okrese Praha-východ. K té vás jednoduše navede Brandýs nad Labem ležící 6 kilometrů od ní. Hned jak k jezeru přijedete, začne vás samo lákat k hrátkám ve vodě, jako jsou hry s míčem a další. Své si zde ale najdou i běžní milovníci plavání. Stejně tak příjemné jako voda, jsou i písčité a travnaté břehy nebo pláže s borovicovými lesíky. U jezera se zabaví i děti, které zde mají hřiště, nebo milovníci sportu, kteří se tady dobrovolně potrápí při plážovém volejbale. K dispozici jsou zde stánky s občerstvením, sprchy a toalety, převlékárny a parkoviště s kapacitou 1500 aut. Vybavenost areálu koupaliště a vesnice Lhota je opravdu skvělá.

Aby mohlo vše dobře fungovat, je nutné u jezera zaplatit vstupné a parkovné, pokud nezvolíte jiný způsob dopravy, a provozní řád, s nímž by se měl každý příchozí seznámit, dodržovat. Jestliže z Prahy vyrazíte k jezeru Lhota autem, použijte výpadovku u Černého Mostu na Brandýs nad Labem – Starou Boleslav. Autobusové spojení je bohužel poněkud řídké a vydáte-li se vlakem, budete muset jít ještě 2 kilometry po svých z Dřís, kde stojí nejbližší vlaková zastávka. K jezeru si ale můžete udělat i pěkný výlet na kole. Báječný zážitek!

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Koupání v přírodě kousek od Prahy? Krásné jezero Lhota!
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Jan Schejbal