Letos také my vyrážíme směr Chorvatsko

Hlavní prázdniny se sice pomalu, ale jistě blíží. Do jejich propuknutí zbývá jen a pouze několik týdnů. Co to pro vás znamená? Že je že je právě nyní ideální čas vybrat dovolenou – jestliže jste tak neučinili do dnešních dnů. Národ český se dělí na tři hlavní skupiny. Na ty, kteří si jednoduše nedokáží představit letní dovolenu bez zlatavého sluníčka a modravého moře, na ty, kteří každoročně prozkoumávají krásy ČR a poslední skupinou jsou ti, kteří jednoduše letní dovolenou ignorují. Patříte-li do první zmíněné skupiny, je pravděpodobné, že během procházení nabídek na letní dovolené narazíte také na oblíbené Chorvatsko. Proč byste zde měli zamířit letos také vy? To vám prozradíme na následujících řádcích!

Chorvatsko stále ještě patří mezi cenově dostupné destinace. A skvělá dostupnost se týče taky dopravy do cíle. Zvolit samozřejmě můžete jak leteckou přepravu, tak autobusovou přepravu, přesto ale spousta Čechů k chorvatskému pobřeží míří po vlastní trase – čili autem. Jelikož je už Chorvatsko členem Evropské unie, je přejezd hranic o něco jednodušší. Co se týče vhodného ubytování, pak zde máte opravdu velké možnosti. Buďto se můžete ubytovat v hotelích, apartmánech anebo u místních obyvatel. Poslední zmíněná možnost je pochopitelně nejlevnější.

A jak bude vaše dovolená u Jaderského moře vlastně ve své podstatě probíhat? Jakmile se na místě aklimatizujete, určitě jako první vyrazíte na pláž. Pláže jsou tady písčité i oblázkové. Bohatý podmořský život je samozřejmostí. Při potápění se pod mořskou hladinouzapomenete na každodenní starosti všedního života. Jestliže vás po nějaké době přestane potápění bavit, vyzkoušejte některou z nově vybudovaných stezek pro cyklisty anebo trekingových stezekKromě toho pochopitelně nezapomeňte prozkoumat místní historické památky i lahodné speciality včetně vyhlášené Rakije.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Letos také my vyrážíme směr Chorvatsko
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Jan Schejbal