Wellness blahodárné účinky

Co je wellness

Wellness je velice široký pojem, obsahující jak stránku ducha, tak těla. Primárně, slovo wellness znamená cestu k souladu mysli, duše a těla. Cílem je, aby se člověk cítil dobře, což by tedy mělo plynout z duševní, fyzické, okolní a sociální pohody.

Účinky na zdraví jedince jsou tedy zřejmé. Jak ale využít „wellness“ prakticky? Možností je využít jeden z wellness programů. Některé wellness programy, se zaměřují na revitalizaci lidského zdraví a mysli, na to jak se cítit lépe a energičtěji. Další se zabývají cíli, jako je přestat kouřit, zhubnout, nebo zahrnují fitness.

Wellness procedury

Mezi wellness procedury se dá zařadit:

  • Bazén s masážní lavicí
  • Masáže – celková, částečná, medová, lávovými kameny
  • Finská sauna
  • Parní lázeň

Tyto procedury se v posledních letech začaly spojovat i s hotelovými pobyty. Nabídky jsou různé, například zde je nabídka wellness pobytů, ze kterých si můžete vybrat pobyt v ČR nebo zahraničí. Pobyty jsou většinou se slevou a v porovnání s pobyty u moře za poměrně směšně levné ceny.

Wellness ale není jen pro starší lidi, nebo pro ty, co jsou na tom zdravotně hůře. Mnoho pobytů je kombinováno s aktivní dovolenou, jako je lyžování, tenis a další sporty.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Wellness blahodárné účinky
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Darky