Jak ochránit svůj dům?

Chránit svůj majetek dnes můžete už všemožnými způsoby. Pokud se například jedná o dům, máte na výběr z mnoha možností. Téměř každý si už v dnešní době chrání své obydlí, ať už za použití kamerových a zabezpečovacích systémů, tak například i jen za pomoci hlídacího psa na zahradě. Co ale v případě, kdy vašemu domu hrozí jiné nebezpečí, než lidská závist a drzost? Ohrozit Vaše bydlení mohou i přírodní katastrofy. Tam už ale není tolik možností, jak dům zabezpečit.

Jednou z takových pohrom může být třeba požár způsobený výbojem z blesku při bouřce. Je totiž dokázáno, že blesk udeří vždy do jednoho z nejvyšších bodů, který se v daném úseku nachází, bohužel takovým může být například Váš dům. Ovšem nemusíte zoufat, neboť v tomto případě ochrana existuje. Pokud Váš dům nemá hromosvod, pak neváhejte a zajistěte si jej.

Využít můžete například hromosvod klasický. Klasické hromosvody jsou stále nejrozšířenější variantou.  Jeho funkce spočívá v tom, že je situován nad budovou, avšak je pevně spojen také se zemí, tudíž v případě blesku je jeho následný výboj stažen do země a Vám tak nehrozí žádné nebezpečí.

Větší novinkou je nejspíše hromosvod aktivní, který není tak často využit pro rodinné domky, ale spíše pro rozlehlé objekty. Velkou výhodou je, že pro jeho funkčnost není třeba napájení, získává totiž potřebnou energii přímo z bouřek. Přídomek aktivní si získal právě proto, že je schopen přijímat signály z bouřkových mraků, a to umožňuje stahovat blesky předčasně.

Je ale velmi důležité, abyste se do instalací nikdy nepouštěli sami, pokud chcete, aby hromosvod fungoval správně a skutečně chránil, tak jak má. Instalace hromosvodů v Brně a jiných velkých městech poskytuje mnoho specializovaných firem, tak raději nic neriskujte.

Petr Blažejovský
Husova čtvrť 1043
665 01 Rosice
www.az-hromosvody.cz

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Jak ochránit svůj dům?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: marketingpr