Jak zajistit prodej nebo pronájem domu snadno a bez pomoci realitky?

Rozhodli jste se pronajmout nebo prodat svůj stávající domek anebo nově zrekonstruovaný byt? Jde o čistě praktické důvody, či vás k tomuto zásadnímu rozhodnutí donutila nevalná finanční situace? Ať již bude vaše odpověď na tyto otázky jakákoli, zajisté vás zaujmou tyto řádky, na kterých vám poodhalíme, jak prodat nebo pronajmout nemovitost bez pomoci realitní kanceláře a ještě na tomto procesu vydělat.

V první řadě bude nutné sepsat zajímavý inzerát, v rámci kterého nemovitost dostatečně představíte zájemcům o vysněné bydlení. Nic si ovšem zbytečně nepřikrášlujte a při psaní inzerátu nepřehánějte. Kromě prodávané či pronajímané reality popište taky lokalitu, popřípadě společné prostory (například kočárkárny u bytu). Inzerát na závěr doplňte o fotky a publikujte na některý z online inzertních portálů, který však nevlastní žádná z realitních kanceláří operujících na našem trhu.

Na těchto online portálech si následně navolíte konkrétní parametry a inzerát vložíte. Teď se připravte na neustálý kolotoč telefonátů, e-mailů, nejrůznějších dotazů a prohlídek. Pro tuto náročnou část procesu prodeje nebo pronájmu nemovitosti se vybavte značnou dávkou trpělivosti. Majitele nebo nájemníka bytu či domu vybírejte obezřetně a nebojte se zavést řeč na takové věci, jakými je například nahlášení trvalého místa bydliště, čtyřnohý domácí mazlíček nebo kouření v prostorách domu či bytu.

Každého z vás bude zcela jistě zajímat, jak velké finanční úspory je možné při pronájmu či prodeji nemovitosti bez pomoci realitky čerpat. Pokud oslovíte realitku, obvykle se nemusíte o nic moc starat, na druhou stranu si ovšem za její služby budete muset pořádně připlatit. Provize z prodeje reality se pohybují v řádech několika procent. Při pronájmu reality je stanovena odměna realitní kanceláři individuálně. Ani v takovém případě ovšem nejde o zanedbatelnou částku.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Jak zajistit prodej nebo pronájem domu snadno a bez pomoci realitky?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Jan Schejbal