Kde si lze vybrat ekonomicky výhodná tepelná čerpadla?

Ekologickou budoucnost v ohřívání vody a vytápění znamenají podle odborníků úsporná tepelná čerpadla, díky tomu jsou úsporná tepelná čerpadla favority mezi zdroji tepla. Principiální zásady výhodných tepelných čerpadel jsou mnohdy protěžována u přístrojů, jako jsou mrazničky, ledničky, dále klimatizace a některé druhy vytápění. Nějakých 70 % energie finančně výhodná tepelná čerpadla využívají z okolního prostředí, jež pojímá obrovské kvantum tepla.

Čerpadla fungují na základě využití chladicí látky s nízkým bodem varu. Při kontaktu s okolním prostředím dochází k vypařování chladiva, poté se kompresorem stlačí chladivo v plynném stavu, čímž je zdvižena teplota požadovaná pro vytápění, eventuálně pro ohřev teplé vody. Tím se v kondenzátoru topnému médiu postupuje teplo, proto znova zchladne a zkapalní. Vrací se do kompresoru a celý cyklus se opakuje.

Praktické tepelné čerpadlo vzduch voda zpravidla pracuje na zásadách převodu tepla do topné kapaliny přes hydrobox, kde je vestavěný malý elektrokotel. Tento kotel pomáhá tepelnému čerpadlu dosáhnout požadované teploty vody v případě nízkých venkovních teplot. Také při venkovních teplotách -15 stupňů Celsia jsou tepelná čerpadla vzduch voda plně funkční. Další důvody k pořízení těchto tepelných čerpadel jsou malé pořizovací náklady a jednoduché zabudování. Kupte si ekologické kondenzační plynové kotle a úsporná tepelná čerpadla vzduch voda.

IQ energy přispěje každému s radou, jak dostat státní podporu na snížení energetické náročnosti budov, a to bezplatnými konzultacemi pro veřejnost, ale rovněž pro veřejnou správu a podnikatele. Díky programu Zelená úsporám stát podpoří desítkami miliard zateplení domů, výstavbu pasivních domů, výměny kotle a jiné další projekty ušetření energie. A tak jsou doporučována specializovaná poradenství, protože výměny zastaralých kotlů za šetrné jsou ekologickou hudbou budoucnosti.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Kde si lze vybrat ekonomicky výhodná tepelná čerpadla?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR