Kování na dveře podle určitých preferencí

Kování na dveře se velmi často podceňuje. Přitom se jedná o důležitou součást každých dveří. Zvlášť u exteriérových je kvalita provedení klíčová. Dveře nedělíme pouze na interiérové a exteriérové, ale také na frekventované a nefrekventované. Mnoho lidí klikám nepřidává na důležitosti, protože má dveře téměř neustále dokořán a zavírá je pouze občas. Zatímco některé dveře jsou využívány neustále. S námi máte kliku, protože si vyberete správné kování, které přežije i dveře samotné. Klika představuje pro dveře něco, jako šperk. Dopřejte jim tedy trochu parády s ohledem na kvalitu.

Jak vybrat kliku do interiéru

U namáhaných dveří nezohledňujeme pouze estetickou stránku, ale především funkčnost. Před každým nákupem vhodného kování na dveře je potřeba tento aspekt zohlednit. Každá rodina se liší nejen vybavením nábytku, ale i zvyklostmi. To, co je pro jednoho důležité, nemusí být však prioritní pro druhého. Existují rodiny, jež mají například dveře z obýváku do kuchyně neustále otevřené a zavírají je pouze 2x do roka. V jiných domácnostech stejné dveře mohou být využívány několikrát během dne. Tady je zásadní rozdíl na požadavek vhodného kování pro dveře. V prvním případě si rodina může dovolit ušetřit a sáhnout po obyčejnější klice, která bude plnit spíše funkci estetickou. V druhém případě volíme kliky z materiálu, jež vydrží větší frekvenci. I takto se mohou vybírat kliky do interiéru.

Jak vybrat bezpečnostní kování

Při výběru kování určeného pro exteriér přihlížíme hlavně na naše bezpečí. Nejen dveře a futra by měly být bytelné. Netoužíme po tom, aby dveře, které chrání nás i náš majetek mohl někdo lehce prokopnout. Nikdo jiný nestřeží bedlivěji naše soukromí a bezpečí než venkovní dveře, jež by měly být opatřeny bezpečnostním kováním. To bývá uchyceno do dveřní konstrukce pevnými šrouby. Bezpečnostní prvky znesnadňují vylomení či odvrtání cylindrické vložky. Kvalitu bezpečnostního kování rozeznáváme hlavně podle příslušných certifikací a celkového zpracování. Vybírat lze ve štítové a rozetové variantě.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Kování na dveře podle určitých preferencí
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: JosefVarem