Na co si dát u dřevostaveb pozor

Pokud hodláte stavět rodinný dům formou dřevostavby, svěřte svou stavbu do rukou odborníků. Správně provedené tepelné izolace domu přímo ovlivňují velikost provozních nákladů na Vaše bydlení. Mnoho stavebních firem dodávajících montované dřevostavby charakterizuje zateplení dřevostaveb pouze skladbou obvodové stěny a uvádí součinitel prostupu tepla pouze pro obvodovou stěnu. To ale v žádném případě nestačí.

Na tepelné ztráty objektu mají vliv všechny konstrukce v obálce budovy, tj. kromě obvodových stěn také okna, vchodové dveře, střecha, strop pod půdním prostorem, podlaha přízemí atd. Je třeba si uvědomit, že tepelný tok stoupá vzhůru, a proto jsou na vodorovné a šikmé konstrukce ve stropě nebo ve střeše přibližně o 1/3 přísnější požadavky než u obvodové stěny. Správné vyřešení tepelných izolací se prokazuje energetickým štítkem obálky budovy.

Sortiment materiálů na trhu pro provedení tepelných izolací dřevostaveb je značně široký. Výběr levnějších druhů s horšími tepelně izolačními parametry sice sníží pořizovací náklady, ale jedná se o špatné rozhodnutí, protože vyššími provozními náklady se v průběhu životnosti stavby taková úspora zaplatí mnohonásobně.

Chcete-li být dobrými investory svého domu a řešíte-li ekonomii bydlení jako celku, porovnávejte kompletní stavební fyziku domu jako celku. Investice vložené do tepelných izolací mají rychlou návratnost a jednoznačně se vyplatí!

Pokud máte zájem najít vhodné řešení Vašeho rodinného domu, podívejte se na katalog dřevostaveb od firmy ROVAX BRNO.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Na co si dát u dřevostaveb pozor
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: SeoCapacco