Nerezové komíny

Jedním z velkých hitů moderní doby jsou rozhodně nerezové komíny. V čem vynikají, kam se hodí a co dalšího o nich můžeme ještě směle prohlásit? Čtěte prosím pozorně následující řádky, nerezové komíny totiž mají více výhod, než byste si mohli kdy myslet.

Rychlá montáž a snadná údržba

Velkou předností je rychlá montáž, nerezový komín je opravdu lehký a dá se použít prakticky všude, nejen tam, kde jsou jiné typy komínů tak trochu těžkopádnou záležitostí. Kladem je i to, že vlivem diletace rozhodně nehrozí, že by snad tyto komíny někdy popraskaly. Na stranu druhou, jedná se o poměrně nákladnou investici – ta se ale v průběhu let rozhodně víc než vrátí. Víte proč? Ano, správně, komíny z nerezu vynikají až mimořádnou životností a navíc i skvělými technickými parametry, nemluvě o maximálním komfortu při jejich využívání.

Možnost využití u všech typů kotlů

Nerezové komíny vypadají mnohem lépe než třeba šamotové a nejsou navíc ani náročné na prostor. A pozor – využijete je pro všechny palivové systémy, takže ať už topíte uhlím, dřevem nebo jinými tuhými palivy, hurá do toho. Nerez prostě vládne světu jako nikdy jindy předtím.

Vhodné pro novostavby i rekonstrukce, možnost zapracování i do interiéru, v případě přání není problém i barevný povrch (komín tak zcela splyne s fasádou). Nerezový komín nevyžaduje takzvané mokré stavební procesy a dlouhé čekání. Postačí pouhých pár hodin práce a vše je hotovo (takže vlastně ušetříte i pěkné peníze za řemeslníky). Topit navíc můžete hned poté, co práce skončila, takže klidně ještě večer si můžete založit příjemný oheň v krbu.

Typicky jsou nerezové komíny třívrstvé – vnější nerezový plášť, tepelná izolace a následně i vnitřní vložka (ta může být nejen z nerezu, ale i keramická nebo třeba v některých variantách i plastová).

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Nerezové komíny
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: marketingpr