Oblíbenost tepelných čerpadel stále vzrůstá

Ceny energií nemají moc tendenci klesat, spíše naopak. Proto, zvláště pokud zrovna stavíte rodinný dům, byste se měli zaměřit na možnost vytápění tepelným čerpadlem. Pravdou je, že si při realizaci tohoto ekonomického vytápění připlatíte, ale v konečném důsledku se vám tato investice brzy vrátí.

Na téma tepelná čerpadla bylo napsáno mnoho, nebudeme se tedy zaměřovat na technologie a technické detaily. Všichni by ale měli vědět, že tepelné čerpadlo funguje na principu, který využívá okolní teploty k přeměně cíleného tepla. Velmi důležité je také vědět, že existuje několik typů tepelných čerpadel. Pro domácí využití se ale nejvíce používají tepelná čerpadla typu vzduch/vzduch a vzduch/voda.

Výhody tepelných čerpadel vzduch/voda

Že se jedná o ekologické a při tom ekonomické vytápění je jasné. Další výhodou je kupodivu snadná montáž tepelných čerpadel. Pokud vyberete nebo vám bude doporučeno tepelné čerpadlo, které využívá jako médium vzduch, nebudete v žádném případě muset provádět výkopové práce na zahradě a podobné stavební úpravy. Čerpadla navíc nenarušují teplotní rovnováhu okolí, jak tomu je u tepelných čerpadel země-voda. Samozřejmostí je, že tepelná čerpadla mohou pracovat celoročně a nemohou je zastavit ani nevídané mrazy. A nyní potěšíme zejména dámy, při dobrém nastavení jsou tyto systémy bezobslužné.  Co se výběru tepelných čerpadel týče, zaměřte se na tepelná čerpadla voda/vzduch od společnosti Ochsner.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Oblíbenost tepelných čerpadel stále vzrůstá
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: weiron