Pokládka podlah, koberce

Netěší vás ve vašem bytě stará nevyhovující podlahová krytina? Chcete si pořídit a položit vaší novou podlahovou krytinu svépomocí? To jsou pravděpodobně otázky, kterými se v tomto případě bude muset zabývat každý domácí kutil. Pokládka nové podlahové krytiny nemusí při dodržení základních pravidel znamenat nějaký závažný problém. V dnešní době není problém získat veškeré informace pro realizaci svého záměru. Informace leží na každém kroku. Existuje celá řada odborných publikací, spousta knih a ty přesně uvádějí podrobné postupy a technologie pro úspěšnou pokládku například pvc podlahy. Nepřeberné množství informací o pokládce pvc podlahových krytin naleznete rovněž na internetu.

V případě, že nemáte zcela jistotu o vašich kutilských schopnostech, můžete navštívit podlahové studio. Zaměstnanci podlahového studia vám zcela jistě odborně poradí a případně celou zakázku zrealizují. Pokud si zde vyberete nějakou podlahovou krytinu a jste přesto přesvědčeni si provést pokládku svépomocí, není problém krytinu zakoupit, nechat dovézt a položit svépomocí. Pravděpodobně se ale připravujete o záruku, která může být podmíněna provedením odborné pokládky specializovanou firmou.

Podlahových krytin je na našem trhu nepřeberné množství. Od koberců, přes plovoucí laminátové podlahy až po vinylové podlahy, které se nyní prodávají také se systémem click. Jestliže jste si vybrali koberec, potřebujete pro provedení úspěšné pokládky koberce potřebné nářadí. Základ jistě tvoří podlahářský ořezávač. Nůžky, metr a tužka není rovněž k zahození. To jsou zhruba věci potřebné pro úspěšnou pokládku koberce. Pokládka koberce není nijak obtížná a středně zručný kutil jí bez problémů zvládne. Povrch podlahy, na kterou bude koberec položen musí být čistý a rovný, aby na koberci nevznikaly nevzhledné nerovnosti. Před vlastní pokládkou nezapomeňte podklad řádně vysát nebo alespoň zamést. Pokud pokládáte koberec větších rozměrů, je dobré mít při ruce pomocníka. Spolupráce zajistí lepší manipulaci s kobercem.

Podstatně složitější je pokládka vinylových podlah. I s pokládkou vinylové podlahy vám může pomoci odborná literatura. Doporučujeme rovněž specializované videonávody výrobců těchto krytin nalezitelné na internetu. I přes dostupnost informací a dostatek montážních pomůcek doporučujeme pokládku vinylových podlah svěřit odborníkům. Ti mají s vinylovými podlahami zkušenosti a jejich odvedená práce vás zcela jistě bude těšit po dlouhou dobu.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Pokládka podlah, koberce
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: prinfo