Pokud střešní krytinu, tak plastovou

Střecha z plastu? Dnes naprosto běžný jev, který dělá radost každému, kdo si ji pořídil.

Naši střechu už více jak pět let zdobí plastová krytina společnosti Capacco spol. s r.o. Za tu dobu byl náš dům vystaven kdejakým neduhům počasí. Loni zažil kroupy, letos zase šílená vedra a sucha. Několikrát se na naší střeše procházel kominík, dokonce na ni vlivem silného větru popadaly větve. I přes všechny tyto zkušenosti ale střešní krytina vypadá jako na začátku. Má syté barvy, nejsou na ni rýhy ani dolíčky, nikde se nic neodlepuje ani nepadá.

Plastovou střešní krytinu nám doporučili známí. Prezentovali ji jako finančně snáze dostupnou variantu břidlice, o které jsme snili. Tehdy jsme tuto střechu brali jako nutné zlo, protože jsme neměli moc peněz a už jsme chtěli bydlet ve vlastním. V průběhu pokládky naší jsme se však dozvídali, jaké vlastnosti vlastně střecha má. Bylo nám řečeno, že je odolná proti mechanickému poškození, mrazuvzdorná i samozhašivá. Co jsme velmi ocenili, bylo to, že není možné, aby na ni vyrostl mech, který je na standardních materiálech střešních krytin, zvláště pak na břidlici, běžný.

Také pokrývači si střešní krytinu Capacco velmi chválili. Říkali, že plastová krytina Capacco je velmi lehká, díky tomu se dobře pokládá a naší střeše tak nehrozí žádné nedokonalosti. Její nízká hmotnost navíc nevyžadovala ani zesilování krovu, kterým nás strašili pokrývači pracující se standardně užívanou krytinou.

Tehdy jsme plastovou střechu tedy brali jako nějakou přechodnou stanicí, než si našetříme na střechu z břidlice, kterou jsme chtěli, protože jsme nevěřili, že jsou její deklarované vlastnosti skutečné. Zaměstnanci firmy Capacco nám ale říkali, že si máme počkat, že už za dva roky budeme vědět, že se nejedná o přechodnou variantu, ale o střechu na celý život. A měli pravdu. Střecha se nám líbila již hned na začátku, neboť dokonale imitovala břidlici. Po dvou letech jsme si říkali, že měli zaměstnanci firmy Capacco asi pravdu. Dnes víme, že ji měli určitě, a že nám uměla břídlice vydrží ještě nejméně dvacet let, a to aniž bychom o ni museli nějak zvlášť pečovat.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Pokud střešní krytinu, tak plastovou
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: SeooCapaccob