Požár střechy? Už nikdy!

Shořela Vám střecha? Pořiďte si raději plastovou střešní krytinu Capacco!

Před osmi lety jsem si s rodinou postavil domeček vedle domu mého kamráda. My jsme na rozdíl od mého přítele Petra neměli moc peněz, a tak jsme na hodně věcech šetřili. Nejvíce peněz jsme uspořili na střešní krytině. Dali jsme tehdy přednost jedné z nejlevnějších, na kterou jsme narazili s tím, že do pár let si našetříme a pořídíme novou.

Koupili jsme si plastovou střešní krytinu Capacco od stejnojmenného výrobce, který garantoval životnost střechy i čtyřicet let. Upřímně řečeno, nevěřil jsem. Stejně tak jsem nevěřil ani tvrzení, že střecha je samozhašivá, mrazuvzdorná, odolná proti mechanickému poškození i silnému slunečnímu záření a kdo ví co ještě. Plastovou krytinu jsme si i přes to koupili a o její kvalitě jsme si mysleli své (co bychom taky chtěli po tak levné krytině?).

Postupem času se ale začalo ukazovat, že naše domněnky nebyly správné. Po pěti letech plastová střecha vypadala jako nová, a to zažila kroupy i neskutečná vedra a sucho. Kvalita krytiny, nás velmi mile překvapila a donutila k tomu, abychom jí dali dalších pět let navíc, a za ušetřené peníze jeli na dovolenou. To jsme ale ještě nevěděli, že ta největší zkouška, která ukáže skutečné kvality krytiny firmy Capacco spol. s r.o., nás ještě čeká.

Letos v létě mi volal Petr, ať rychle přijedeme domů, že v jeho domě začalo hořet, když nebyli doma a oheň se ještě nepodařilo uhasit. Po příjezdu jsme zjistili, že pádem elektrického vedení sousedův dům začal hořet od střechy a škody byly nejen od spadlého vedení, ale i od požáru, který se rozšířil dále po domě.

V následujících dnech, když řešil Petr vzniklou škodu na svém domě s pojišťovnou, jsme zjistili, jaký máme doma poklad. Z posudku odborníka na pojistné události jsme se totiž dozvěděli, že u těchto typů střech, jakou má soused, je běžné, že požár napáchá nenávratné škody. U plastové střešní krytiny je to dle statistik a zkušeností „posudkáře“ naopak – nikdy totiž nejel k požáru domu, který by zdobila plastová střecha, natož střecha firmy Capacco spol. s r.o., která se vyznačuje zvláště kvalitním materiálem.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Požár střechy? Už nikdy!
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: SeoCapaccod