Prodat realitu bez realitní kanceláře je jednodušší, než si myslíte

Prodáváte dům anebo zrekonstruovaný byt? Hledáte někoho do podnájmu? Jestliže jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, pak stoprocentně zvažujete, zda využít služeb realitních kanceláří anebo se o prodej, případně pronájem sami postarat? Tyto varianty mají své výhody i nevýhody. Jestliže se rozhodnete využít služeb realitky, pak postačí nadiktovat své požadavky a představy a vše ostatní můžete nechat na profesionálech. Proces není nějak extra časově náročný a úspěšnost prodeje naopak velmi vysoká. Nutno podotknout, že služby realitních kanceláří pochopitelně nejsou bezplatné a výsledná provize může dosahovat i několika desítek tisíc Kč.

Právě z tohoto důvodu dává mnoho majitelů realit raději přednost prodeji reality bez realitky. Proces to sice není nejjednodušší, nicméně pokud víte, jak na to, můžete ušetřit poměrně významný finanční obnos. Jako první je nutno určit cenu prodávané reality, kterou vám pomůže odhadnout odborník-odhadce. Následně nenastavujte cenu příliš nízko anebo vysoko. Vsaďte na pomyslnou zlatou střední cestu, která vám může přinést poměrně zajímavou konkurenční výhodu. Následně si najděte nějaký inzertní portál, na který nabídku umístíte. Zde si však dávejte pozor na výši poplatků, které je nutno za danou inzerci vynaložit. Levná nebo naopak předražená cena inzerce by vás měla okamžitě varovat.

Pokud bude proces prodeje vaší nemovitosti úspěšný, nezapomínejte ani na další detaily, mezi které patří například zaplacení daně z nemovitosti(od nového roku tuto daň platí kupující) a další nezbytné poplatky spojené s prodejem reality. Po celou dobu procesu mějte na paměti, že to, co zvládne realitní kancelář, to zvládnete vy taky. Stačí se jen vybavit trpělivostí a nasadit dobrou cenu.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Prodat realitu bez realitní kanceláře je jednodušší, než si myslíte
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: JosefVarem