S námi ušetříte za plyn již následující topnou sezónu

Ačkoliv byla letos zima docela mírná, a tuzemské domácnosti tak za vytápění zaplatí méně, ovšem příští topná sezóna může být o to delší. Již nyní na jaře se tak vyplatí uvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme si tedy nyní společně ukázat, co vůbec změna dodavatele plynu obnáší, kolik korun ušetříte a jak zvolit ten nejlevnější plyn.

Levný plyn je stejně kvalitní jako ten drahý

Zemní plyn, který k vám přiteče trubkami, na tom bude z pohledu kvality stejně, ať jej máte od kohokoliv. Pořád totiž půjde o tu samou komoditu, kterou k vám dovede tak zvaný distributor. Jak se tím pádem může stát, že někteří dodavatelé plynu prodávají levný plyn a jiní naopak? Důvodů je několik. Například se jedná o schopnost dodavatelů plynu pořídit jej výhodně na komoditních burzách. Do koncové ceny pak rovněž promluví celková efektivita dodavatelské společnosti. Někde se totiž stále ještě topí ve spoustě papírů a jinde mají vše elektronické. Různí dodavatelé plynu pak volí i různé cenové politiky. Někteří tak například sníží cenu důležitému odběrateli, aby si ho udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde jsou zas ceny nastaveny rovnoměrněji, z čehož profitují nejvíce domácnosti, které zpravidla tahají za ten kratší konec provazu.

Spočítejte si, kolik se změnou dodavatele plynu ušetříte

Zcela jistě není chytré změnit dodavatele jen na základě jeho reklamy v tisku či TV. Změně dodavatele zemního plynu by měl předcházet propočet, který napoví, zda se vám změna dodavatele vlastně vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, existuje takzvaná kalkulačka plynu, která snadno a rychle vše vypočítá za vás. A kolik korun je tedy možné změnou dodavatele ušetřit? Úspory jsou velice odlišné dle toho, zda na plynu pouze vaříte či jím i topíte, ale zpravidla se jedná o tisíce korun ročně.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - S námi ušetříte za plyn již následující topnou sezónu
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR