Elektrokolo – skvělý společník pro všechny, kteří se chtějí pohybovat rychleji

Elektrokolo je perfektní dopravní prostředek pro všechny. Pro méně i více fyzicky zdatné, pro mladší i starší osoby, pro nadšené sportovce i pro ty, kteří na kole jezdí jen na nákupy. Pokud nechcete všechny kilometry oddřít bez pomoci, zapřemýšlejte nad ním i vy. Pořídit si ho je jednoduché, když víte, jak na to.

Na počátku musí být samozřejmě správný výběr. Aby kolo plně uspokojilo vaše očekávání, je nutné uvědomit si, k jakým účelům ho chcete používat, jaké vzdálenosti na něm chcete zdolávat a v jakém terénu. Od tohoto faktu se totiž odvíjí dojezd a výkonnost baterie. A tyto parametry ovlivňují konečnou cenu kola. Není nutné automaticky vyhlížet nejdražší kolo, když na něm bude jezdit senior na krátké projížďky, na druhou stranu je dobré si připlatit za výkonné kolo, pokud chceme zdolávat dlouhé tratě. Levné neznamená špatné. Jde o to, co od kola očekáváme. Podle toho si ho pak vybereme.

Nedá se jednoznačně určit, které kolo je to ze všech nejlepší. Vždy je třeba určit, pro jakou kategorii a pro jakého jezdce kolo vybíráme. Někdy hraje největší roli dojezd, jindy váha kola nebo jeho skladnost, abychom kolo mohli převážet v kufru auta. Je tedy hlavní vědět, jak budeme s kolem nakládat. Podle toho si vybereme to nejlepší elektrokolo. To nejlepší pro nás. U elektrokol platí, že čím vyšší výkon chceme, tím víc za kolo zaplatíme. Ne všichni ale potřebují to nejvýkonnější kolo a bylo by zbytečné utrácet spoustu peněz za drahé kolo, když postačí levnější model.

Než si pořídíte elektrokolo, pamatujte, že si nekupujete motorku. Elektrokolo a jeho používání je pevně ukotveno v legislativě. Nepotřebujete na něj řidičský průkaz, ale s pomocí motoru na něm nemůžete jet rychleji než 25 km/h. Výkon motoru nesmí být větší než 250 Wattů. Jakmile budete pohánět kolo sami, rychlost jízdy není omezená.

Pořiďte si elektrokolo a udělejte si pohyb snazší a radostnější. Nepodceňte výběr a přesvědčte se sami o tom, že elektrokolo je parťák k nezaplacení a užijete si s ním spoustu legrace.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Elektrokolo – skvělý společník pro všechny, kteří se chtějí pohybovat rychleji
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Jan Schejbal