Jak dobře vybrat zásnubní prsten

Pamatujte si, že zásnubní prsten, který věnujete své vyvolené, uvidí mnoho jejich kolegů, rodina, přátelé, ale i lidé, které ani neznáte. Každý má jiný názor na zásnubní a snubní prsteny, takže ne všem se bude líbit. S tím prostě počítejte. A věřte tomu, že mnohým se nebude líbit jen ze závisti. Není totiž nic lehčího, než najít “dobrou kamarádku“, která zásnubní prsten s velkou chutí pohaní třeba jen ze vzteku, že zrovna takový nemá.

Žádná budoucí nevěsta nechce určitě slyšet poznámky, že její zásnubní prsten je tak obyčejný, že ani nejde rozpoznat, že se jedná o zásnubní prsten, že ten její zásnubní prstýnek je jen se zirkonem, v opačném případě že zásnubní prsteny s diamantem jsou už dávno přežitek. Takových, nebo podobných poznámek by se dalo najít jistě ještě mnoho.

Podobně hloupé řeči by mohly způsobit zklamání a nejistotu vaší vyvolené. Kupte proto zásnubní prsten, který bude jasně celému světu ukazovat, že je určený jen pro vaši vyvolenou, ne pro kamarádku, a že jste hodně uvažoval o tom, proč jste jí koupil zrovna takový.

Zásnubní prsten je sice hmatatelný důkaz vaší lásky, ale nestojí za celoživotní úspory. Nepsaným pravidlem je, že muž má dát za zásnubní prstýnky jeden měsíční plat. V takový okamžik můžete být totiž velkorysý, rozhodně ale neplýtvejte. Na druhou stranu je ale potřeba ukázat, že vám na vyvolené záleží. Pamatujte ale, že nic se nemá přehánět. Ať vás ani nenapadne si na zásnubní prsteny půjčovat nějaké horentní částky. Nezapomeňte, že vás budou čekat ještě výdaje na svatbu, a k tomu patřící snubní prsteny.

Pokud se budete chtít držet tradice, pořiďte své vyvolené zásnubní prsten s diamantem. Diamant symbolizuje hlavně stabilitu, což je bezesporu dané hlavně tím, že se jedná o nejtvrdší minerál. Zásnubní prsteny s diamantem jsou po celé generace velmi žádoucí, takže s ním určitě nic nepokazíte.

Dobrou a originální volbou jsou i zásnubní prstýnky se safíry, rubíny, nebo smaragdy. Tyto kameny sice nejsou tak tvrdé jako diamant, ale jsou neméně krásné.

Luxusní zásnubní prsteny s tanzanitem patří do kategorie, o které si běžný smrtelník může nechat jen zdát. Takové zásnubní prsteny na míru jsou rozhodně krásné a omračující, ale s trochou nadsázky by se dalo říct, že k tomuto typu prstýnků by měla být v ceně i ochranka.

Další varianty jsou už z těch levnějších. Krásné, přitom poměrně levné jsou například zásnubní prsteny se zirkonem. Pokud je takový prstýnek dobře udělaný, nemusíte se bát ani této možnosti. Naštěstí je totiž pryč doba, kdy na trhu nebyla možnost výběru, takže levné zásnubní prsteny byly poznat už z dálky. Dnes je pozná už jen odborník.

Ať už budete vybírat zásnubní prsteny z bílého zlata, zásnubní prsteny ze žlutého zlata, rozhodnete se pro platinu, nebo stříbro, mějte vždycky na paměti, komu prsten kupujete. Moderní design určitě neocení žena, která je konzervativní a nechce upoutávat pozornost. Stejně tak platí, že žena, která vyznává alternativní způsob života, nebude výskat nad replikou zásnubního prstenu s diamantem z 18. století.

Některé ženy přikládají zásnubním prstenům velký význam, protože ho považují za symbol lásky. V tom případě dvojnásob platí staré známé pravidlo „dvakrát měř, jednou řež“. Pro některé ženy zásnubní prsteny nejsou až tak důležité. To ale ještě neznamená, že jí koupíte v prvním zlatnictví první zásnubní prstýnek, který uvidíte.

Pokud si nevíte rady, požádejte ve zlatnictví odborníka. Dobrý klenotník zná současné trendy, takže vám určitě rád poradí tak, aby vaše budoucí žena byla šťastná. Je ale dobré vědět, že ani ten nejlepší zlatník nezná vaši vyvolenou lépe jak vy, takže konečná volba zůstane na vás.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Jak dobře vybrat zásnubní prsten
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: zlatnictviLK