Seo čili Search engine Optimazion

Seo čili Search engine Optimazion – v překladu znamená optimalizace internetových stránek pro internetové vyhledávače. Jedná se v praxi o určení různorodých klíčových slov, díky kterým se lidé dostanou přesně tam, kam potřebují.

SEO je metodika vytváření a upravování internetových stránek tak, aby jejich forma a obsah byly vhodnějšími pro automatické zpracovávání v internetových vyhledávačích (např. Google.cz, Seznam.cz, Centrum.cz)Ve výsledku jde prostě o to, aby vyhledávání bylo pro čtenáře jednoduché, rychlé a účinné přesně dle jeho potřeb a požadavků.

Tisíce lidí po celém světě denně na internetu hledají miliony různých informací z různých oborů, které by se ani spočítat nedali. Internet sám se nevyčerpatelnou studnicí informací, návodů a rad, které jsou určeny právě pro určité okruhy čtenářů.

SEO by optimálně mělo fungovat tak, že když do vyhledávače zadáte například „koně“ mělo by vám to vypsat optimální množství serverů, které se zabývají chovem, prodejem a všem ohledně koní a nemělo by vás to například odkázat na stránky s „neseriózní“ tématikou. Samozřejmě si umíte všichni představit, jaké stránky mám na mysli.

Výsledkem SEO je získat ve výsledku hledání ve vyhledávačích cíl, který nejvíce odpovídá našemu zadání a přesně ten, který nám s naší věcí může nejvíce pomoci. Vyhledávání na internetu je jednoduché a složité zároveň. Jeho problémem je, že na jediné slovo zadané do vyhledávače nám může najít až tisíce odkazů, ať již našich českých či zahraničních, v našem rodném jazyce či cizojazyčné. SEO je zde právě od toho, aby čtenářům usnadnilo práci, a filtruje odkazy podle skupin, tak aby na prvním místě stály ty, které jsou buďto nejnavštěvovanější nebo ty, které mají největší shodu s hledaným výrazem. Nebýt SEO trvalo by vyhledávání na internetu nepřiměřeně dlouho.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Seo čili Search engine Optimazion
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: jitka321