Známá i neznámá chorvatská místa pro vaši last minute dovolenou

Přestože prázdniny skončily před několika mála dny, řada z nás odkládá letní letní dovolenou na poslední chvíli. Jedná se zejména o termíny v průběhu měsíce září. Pokud patříte i vy mezi ty, kteří si zaslouženou dovolenou ještě nevybrali, a zároveň čekáte na nižší ceny zájezdů, máme pro vás tři chorvatské tipy. Jedním z tipů je dovolená v nepříliš známé destinaci Trogir, druhým pak odpočinek na Makarské a třetím oblíbeným letoviskem, kde si užijete bezchybnou dovolenou i na konci léta, je Středo dalmatský Omiš. Tak se společně s námi nalaďte na tu správnou last minute vlnu.

Jako první si představíme okouzlující historické město Trogir, které uchvátí milovníky starobylých památek. Město Trogir je zároveň také okouzlujícím přístavem nacházejícím se mezi pevninou a tajemným ostrovem Čiovo. Díky své historické povaze si město v roce 1997 vysloužilo zápis do listiny UNESCO. Tato okouzlující destinace je zvlášť vhodná pro milovníky starobylých památek, ale I památek přírodních a kulturních. Mimo to se tady nachází také jedna překrásná marina a spousta menších romantických plážiček. Dovolenou v Trogiru je možno realizovat v několika hotelech, apartmánech nebo u místních.

Druhou zajímavou destinací, která je ideální pro vaši last minute dovolenou, je Makarská. Toto zajímavé místo ve Střední Dalmácii si oblíbili dovolenkáři z různých koutů světa. Proto je na Makarské letní sezóny takřka k nehnutí. Právě z tohoto důvodu se na Makarskou vyplatí vyrážet zejména na sklonku letní sezóny během termínů v září. Toto překrásné letovisko je doslova jako stvořené pro relax a odpočinek, dlouhé procházky a ochutnávání místních specialit. Ubytovat se je možno v přepychových hotelech, skvěle vybavených apartmánech i v soukromí.

Poslední dovolenkovou destinací, na které si můžete vychutnat okouzlující last minute dovolenou, je letovisko při ústí řeky Cetiny – Omiš. Toto letovisko se nachází ve Střední Dalmácii a to přibližně 26 kilometrů jihovýchodně od Splitu. Toto letovisko má mnohé co nabídnout milovníkům památek, historických specifik, ale i těm, kteří milují aktivní trávení odpočinku na výšlapech nebo pod mořskou hladinou. Taktéž zde se můžete ubytovat v luxusních hotelových komplexech, apartmánech nebo robinsonádách.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Známá i neznámá chorvatská místa pro vaši last minute dovolenou
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Jan Schejbal