Texas Hold´em – kde a jak si dát partičku nejoblíbenější varianty pokeru

Texas Hold´em je na celém světě nejoblíbenější variantou pokeru. Lákavá jsou na ní snadná pravidla a celková jednoduchost hry, ačkoli všechny herní strategie nelze ovládnout – to není v lidských silách. Jak Texas Hold´em Poker vznikl, jaká jsou jeho pravidla a kde si ho lze zahrát kromě normálních heren? Na to jsme se zaměřili v následujících řádcích.

Zní to neuvěřitelně, ale Texas Hold´em Poker má svůj původ už ve 20. letech minulého století. Originální název hry je Hold Me, Darling. V 60. letech se tato verze hry probojovala až do Las Vegas a od té doby se šířila velmi rychle. Její popularita rostla tak, že v 90. letech začaly vznikat online herny, aby všichni hráči nemuseli chodit do běžných heren. Dnes je online heren opravdu hodně, z toho důvodu by si měl každý hráč dobře vybírat, aby zvolil tu nejkvalitnější, která mu nabídne nejvíce služeb a výhod.

Pravidla hry Texas Hold´em jsou, jak jsme již řekli, velice jednoduchá. Hru lze pochopit i za hodinu. Ke hře potřebujeme 52 hracích karet. Každý hráč má před sebou po dobu jedné hry button, jenž se postupně posouvá ve směru hodinových ručiček k ostatním hráčům. Hráč, který se nachází za buttonem, vkládá blindy neboli sázky naslepo. Každý přítomný hráč dostane 2 karty do ruky. Během několika kol, z nichž se hra skládá, se na stole může objevit až 5 společných karet. Hra je ukončena v okamžiku, kdy jsou hráči někým donuceni složit karty, nebo při showdownu, což je chvíle, kdy hráči odkryjí své karty a dealer určí vítěze hry.

V dnešní chaotické době si ne každý najde čas na to, aby pravidelně chodil do klasické herny. Proto na internetu najdeme mnoho online heren. V některých můžeme hrát nejen o normální, ale i o herní peníze, tedy zadarmo, jen na zkoušku. Tuto možnost ocení zejména nepříliš odvážní hráči nebo ti, kteří třeba dlouho nehráli a svůj um si potřebují připomenout. Některé herny jsou uzpůsobeny i mobilům a tabletům, nemusíme tedy ani sedět u počítače, případně jsou vyvinuty speciální herní aplikace. Hrát už může opravdu skoro každý.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Texas Hold´em – kde a jak si dát partičku nejoblíbenější varianty pokeru
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Jan Schejbal