Elektronické kouření – jeho výhody a nevýhody

Elektronické kouření získává rok od roku na stále větší oblibě. Kouzlo elektronických cigaret již objevili jak zahraniční, tak tuzemští kuřáci. Objem prodaných e-cigaret, stejně jako jejich náplní (e-liquidů) stále stoupá. Pokud jste tedy i vy propadli tomuto modernímu trendu, nepřestávejte číst následující řádky, na kterých se dozvíte, jaké jsou výhody a nevýhody kouření elektronických cigaret.

Začněme jako první výhodami. Mezi největší výhodu patří bezpochyby finanční úspora. Koupě elektronické cigarety je jednorázovou záležitostí a rozhodně nezruinuje váš rodinný rozpočet. Třeba taková e-cigareta Joyetech eGo-CC vás vyjde na 1099 Kč. E-liquidy jsou potom záležitostí několika stokorun. Samozřejmě ani e-cigarety a jejich součástky nevydrží věčně, náklady, které je nutno pro používání elektronické cigarety vynaložit, jsou však nesrovnatelně nižší oproti nákladům klasického kouření.

Další výhodou je možnost plynulé regulace obsahu nikotinu, který do svého těla vpravujete. Zpravidla existují 3 druhy e-liquidů, které obsahují buďto nízký, střední nebo vysoký objem nikotinu. Zakoupit však můžete také e-liquid bez obsahu nikotinu, který kouření elektronické cigarety pozvedne na ještě vyšší úroveň. Další výhodou je nepochybně také absence zapáchajícího kouře, kterým kuřáci obtěžují zejména své okolí. Kuřák elektronické cigarety vydechuje pouze vodní páru, která může být ochucena nějakým z ovocných nebo jiných e-liquidů.

Ovšem elektronické cigarety neskýtají pouze samé výhody. Jednou z největších nevýhod je skutečnost, že si musíte dávat velký pozor na to, ať nezakoupíte padělek e-liquidu nebo samotné elektronické cigarety. Takový padělek by totiž mohl být dokonce i životu nebezpečný. Proto raději vždy nakupujte elektronické cigarety včetně příslušenství pouze u ověřených prodejců.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Elektronické kouření – jeho výhody a nevýhody
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Jan Schejbal