Podcenit byste určitě neměli povinná a doporučená očkování, ani očkování na cesty

Cestování za hranice země s sebou přináší mnoho jedinečných zážitků, barevných fotek, nová přátelství a kupříkladu také pracovní zkušenosti. Ovšem nikdo už nechce domů přivézt nepříjemnou, či hůř neléčitelnou chorobu. Exotické kraje jsou pro běžného cestovatele nebezpečené hlavně kvůli virům a bakteriím, které se u nás normálně nevyskytují. Právě proto jsou třeba v Africe některá očkování ne doporučená, ale povinná. Před samotnou dovolenou vám doporučujeme konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, nebo například očkovací centra v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Takováto pracoviště se zaměřují jak na povinná očkování, tak na očkování doporučená i na očkování do ciziny. Očkovací plán do zahraničí, kde jsou vybraná očkování povinná, je potřeba navrhnout už pár měsíců před samotnou cestou. Poradna cestovní medicíny zajišťuje klientům nejenom očkování do ciziny, ale zařídí medikamenty, vybaví lékarničku na cesty, předepíše antibiotika, antimalarika, léky na průjem. Poradna nezapomíná ani na vystavování mezinárodních očkovacích průkazů. V poradně lze koupit rovněž extrémní repelenty, a dostanete zde také obecná doporučení na dovolenou v tropech a subtropech.

Očkovací centrum je nikoliv pouze skvělým pomocníkem před cestou za hranice země, delším pobytem v cizině, ale rovněž neocenitelným zařízením pro očkování před závažnými chorobami. Klientům jsou aplikována očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, meningokoku, dětské obrně, pásovému oparu, pneumokoku, planým neštovicím, rakovině děložního čípku, tetanu, vzteklině nebo například záškrtu. Nebezpečná může být také žloutenka, očkuje se proti žloutenkovým typům A i B. Očkovací centrum také provádí komplexní vyšetření imunity.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Podcenit byste určitě neměli povinná a doporučená očkování, ani očkování na cesty
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR