Pracovní příležitosti a reality v okresech sousedících s Prahou

Země severně a východně od hlavního města je pestrá. Je tam množství úrodných polí (část okr. Mladá Boleslav a celý okres Nymburk) i průmyslové oblasti (Mladoboleslavsko a Českolipsko). Okr. Mladá Boleslav i okr. Česká Lípa jsou signifikantní svým průmyslem spojeným s výrobou aut a autodílů. Ve městě Mladá Boleslav byla již v roce 1895 založena 1. společnost na výrobu automobilů. V současnosti má firma celostátní význam a pracuje v ní hodně obyvatel regionu. V okresu Česká Lípa se produkují automobilové díly a doplňky.

Možnost pracovního uplatnění zapříčiňuje velkou poptávku po realitách. V loňském roce (2013) bylo v okrese Mladá Boleslav i na blízkém Nymbursku dokončeno víc jak 300 nových bytů. Reality v Mladé Boleslavi jsou dost žádané, a to na prodej i pronájem. Mimo průmyslových oborů hraje v této oblasti nemalou roli zemědělská výroba. Zemědělské produkci patří jih Mladoboleslavska. Nejvíc v tom ale vždy vynikal okres Nymburk se svými úrodnými zemědělskými pozemky a dobrou polohou. Historii má v okolí Nymburka navíc sklářství. Rozmach železnice, která přes Nymbursko vede, souvisel se vznikem železničních opraven. Ty jsou důležité pro celou ČR. Poptávané tedy jsou taky byty v lokalitě Nymburk.

Výše zmíněná hospodářská odvětví souvisí s pracovními místy v okresu Nymburk. Kromě průmyslové a zemědělské produkce ve zmíněných okresech bují také cestovní ruch. Známé jsou stavební pamětihodnosti jako hrad Bezděz nebo zřícenina hradu v Michalovicích. Výletníky zajímají též krásy přírody: České středohoří. Z toho důvodu tu své uplatnění hledají úzce profilovaní specialisté ve výrobě a konstrukcích, a přitom též méně kvalifikované pracovní síly, průvodci, zaměstnanci v hoteliérství, pracovníci v gastronomii a navazující povolání.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Pracovní příležitosti a reality v okresech sousedících s Prahou
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: JosefVarem