Kde se dá ušetřit na energiích?

Rozjímáte, jestli by se váš dům nedal vytápět či ohřívat úsporněji? Speciálně jestli topíte pevnými palivy, plynem, popřípadě elektrickou energií, tato varianta vás potěší. Tyto obnovitelné zdroje jsou hospodárné ve vztahu k financím, které například za rok uspoříte, hlavně ale i z toho důvodu, že nadobro využijete ekologický a k přírodě ohleduplný energetický pramen.

Vynořil se zdokonalený program Nová zelená úsporám

Jestli zřetelně omezíte ekologické zatížení, na přestavbu objektu můžete získat finanční dotaci z novátorského programu Státního fondu životního prostředí – Nová zelená úsporám. Mnozí z nás už slyšeli o programu Nová zelená úsporám. U nás se již před lety program Nová zelená úsporám úspěšně uchytil. Jde o finanční příspěvky na veškeré obnovitelné energetické prameny a navíc na energetické ušetření. Zásluhou programu Nová zelená úsporám se dají pořídit kupříkladu tepelná čerpadla anebo fotovoltaické soustavy. Před jednotlivým pořizováním se však ujistěte, zda jste schopni splnit podmínky potřebné pro získání podpory z programu Nová zelená úsporám.

Užívejte sluneční energii

Dnes je známým pojmem solární ohřev vody, pomocí něhož výrazně ušetříte peníze vydávané za energii. Příznivě se jeví zakoupení ucelené solární soustavy ROTEX, systém vytvářejí solární kolektory a zároveň akumulační nádržka s maximální možnou tepelnou účinností. V akumulační nádrži se uchovává teplo získané ze sluneční energie, již dokáže solární systém využít na 80 procent.

Stejně jako na solární systém, tak i na fotovoltaický panel obdržíte mimořádnou dotaci. V Česku již rozšířená fotovoltaika nahrazuje energii ze slunce na elektrickou energii. Finanční příspěvek by mohl být až 100 tisíc Kč. Investice do panelu může být vysoká, nebo nízká, všechno závisí jen na vašich požadavcích, které kladete na jeho výkon. Výhodný nákup pořídíte přes rozhraní Iqenergy.cz, které jsou spravovány firmou SPOZE, s. r. o.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Kde se dá ušetřit na energiích?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR